09103021500

تجهیزات آزمایشگاهی را اینگونه دسته بندی و معرفی نموده ایم :

اسیلوسکوپ چیست ؟
اسیلوسکوپ ابزاری است که سیگنال های الکتریکی را به صورت گرافیکی نمایش می دهد و نشان می دهد که چگونه این سیگنال ها در طول زمان تغییر می کنند. مهندسان از اسیلوسکوپ ها برای اندازه گیری پدیده های الکتریکی استفاده می کنند و به سرعت طرح های مدار خود را آزمایش، تأیید و اشکال زدایی می کنند. وظیفه اصلی یک اسیلوسکوپ اندازه گیری امواج ولتاژ است

کاربردهای اسیلوسکوپ کجاست؟
اسیلوسکوپ ها در علوم، پزشکی، مهندسی، خودروسازی و صنعت مخابرات کاربرد دارند. ابزارهای همه منظوره برای تعمیر و نگهداری تجهیزات الکترونیکی و کارهای آزمایشگاهی استفاده می شود

مزیت استفاده از اسیلوسکوپ چیست ؟
یکی از مزایای اسیلوسکوپ نسبت به مولتی متر این است که اسیلوسکوپ ها همچنین دارای توانایی نمایش بصری سیگنال های پیچیده (قسمت "تصویر" در ضرب المثل) هستند که می توانند سیگنال گذرا را نشان دهند که ممکن است تهدیدی برای یک سیستم باشد. اندازه گیری و با اسیلوسکوپ جداسازی شدفانکشن ژنراتور چیست ؟
  یک فانکشن ژنراتور تجهیزی از ابزار تست الکترونیکی است که برای تولید و تحویل شکل موج های استاندارد، معمولاً امواج سینوسی و مربعی، و اشکال دلخواه به دستگاه تحت آزمایش استفاده می شود. می توان از آن برای آزمایش یک طرح یا تأیید اینکه یک قطعه از تجهیزات الکترونیکی مطابق با هدف کار می کند استفاده کرد.
سیگنال ژنراتورها  در توسعه، آزمایش و تعمیر تجهیزات الکترونیکی استفاده می شوند. به عنوان مثال، آنها ممکن است به عنوان منبع سیگنال برای آزمایش تقویت کننده ها یا معرفی یک سیگنال خطا به یک حلقه کنترل استفاده شوند.اسپکتروم آنالایزر چیست ؟
آنالایزر طیف | اسپکتروم آنالایزر دستگاهی است که دامنه (قدرت) سیگنال را اندازه گیری و نمایش می دهد زیرا بر اساس فرکانس در محدوده فرکانس (طیف) آن تغییر می کند.
یک اسپکتروم آنالایزر می تواند برای اندازه گیری پاسخ فرکانس و اعوجاج نویز، پهنای باند اشغال شده و منابع تداخل، و آزمایش پیش انطباق استفاده شود.
اسپکتروم آنالایزر به طور گسترده ای برای اندازه گیری ویژگی های پاسخ فرکانسی، نویز و اعوجاج انواع مدارهای فرکانس رادیویی (RF) با مقایسه طیف های ورودی و خروجی استفاده می شوند.تفاوت بین اسیلوسکوپ و اسپکتروم آنالایزر چیست ؟
یک اسپکتروم آنالایزر ، اندازه سیگنال ورودی را در مقابل فرکانس اندازه گیری می کند. یک اسیلوسکوپ بزرگی سیگنال الکتریکی را در مقابل زمان اندازه گیری می کند .


منبع تغذیه آزمایشگاهی چیست ؟
منبع تغذیه DC  ، ولتاژ و جریان مستقیم (DC) را برای تغذیه دستگاه تحت آزمایش مانند برد مدار یا محصول الکترونیکی فراهم می کند. منبع تغذیه DC معمولاً در میز کار هر مهندسی قرار می گیرد و اغلب به عنوان منبع تغذیه آزمایشگاهی شناخته می شود.

تفاوت بین منبع تغذیه  AC و DC چیست؟
تفاوت اصلی بین AC و DC در جهتی است که الکترون ها در آن جریان دارند. در DC، الکترون‌ها به‌طور پیوسته در یک جهت جریان می‌یابند، در حالی که الکترون‌ها مسیرهای خود را تغییر می‌دهند و در AC به جلو و سپس به عقب می‌روند.


کالیبراتور چیست ؟
کالیبراتور تجهیزاتی است که برای تنظیم دقت ابزار مورد استفاده قرار می گیرد که اغلب با یک برنامه خاص مرتبط است. پیچیده ترین تجهیزات صنعتی تا زمانی که کالیبره نشده باشند چندان مفید نخواهند بود. از طریق کالیبراسیون، تنظیمات انجام شده بر روی یک قطعه تجهیزات تضمین می‌کند که مطابق انتظار عمل می‌کند – که می‌توان برای ارائه نتایج قابل پیش‌بینی و دقیق که استانداردهای کیفیت را برآورده می‌کند، به آن اعتماد کرد.

به طور ساده، کالیبراسیون فرآیند تنظیم یک دستگاه برای مطابقت با مشخصات سازنده است. کالیبراسیون گاهی اوقات همچنین به عنوان صدور داده‌هایی از جمله گزارش یا گواهی کالیبراسیون تعریف می‌شود که کاربر نهایی را از انطباق محصول با مشخصات، و شاید همچنین با دستورالعمل‌های خارجی، مانند دستورالعمل‌های سازمان بین‌المللی استاندارد، که ISO آن را تضمین می‌کند، تضمین می‌کند. به عنوان مثال، استانداردهای 9001، مشخصات جهانی را برای بخش های تجاری تعیین می کنند. یک شرکت از این استانداردها پیروی می کند تا اطمینان حاصل کند که محصولات و/یا خدماتش در بین تامین کنندگان و مشتریان مقبولیت پیدا می کنند. این تعریف دوم از کالیبراسیون به طور صحیح تر به عنوان گواهی نامیده می شود.

بیشتر ابزارها و حسگرها برای برآوردن مشخصات دقت خاصی طراحی شده اند. فرآیند تنظیم یک ابزار برای مطابقت با این مشخصات به عنوان کالیبراسیون شناخته می شود. دستگاهی که برای کالیبراسیون سایر ابزارها استفاده می شود به عنوان کالیبراتور شناخته می شود. کالیبراتورها بسته به ابزاری که برای کار با آنها طراحی شده اند، از نظر شکل و عملکرد متفاوت هستند.

هر چند وقت یکبار یک ابزار باید کالیبره شود؟
سازنده معمولاً کالیبراسیون اولیه را روی تجهیزات خود انجام می دهد. کالیبراسیون های بعدی ممکن است در داخل، توسط یک آزمایشگاه شخص ثالث، یا توسط سازنده انجام شود.. با این حال، به عنوان یک قاعده، کالیبراسیون مجدد باید حداقل یک بار در سال انجام شود. البته در کاربردهای بحرانی ، کالیبراسیون بسیار بیشتر خواهد بود.

ترانسمیتر چیست ؟
ترانسمیتر دستگاهی است که سیگنال تولید شده توسط سنسور را به یک سیگنال صنعتی استاندارد تبدیل می کند . سیگنال نهائی مشخص کننده ی مقدار متغییر فرایند یا  process value  است . کنترل و اندازه گیری متغییر ها یکی از اهداف مهم در تبدیل سیگنال و استاندارد سازی می باشد .


تجهیزات آزمایشگاهی

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش: