09103021500

مولتی متر

انواع مولتی متر که عبارتند از:

  1. مولتی متر دیجیتال پرتابل
  2. مولتی متر عقربه‌ای
  3. مولتی متر رومیزی
  4. مولتی متر قلمی و جیبی

مولتی متر دیجیتال چیست؟
مولتی متر‌های دیجیتال ابزار‌های اندازه‌گیری هستند که می‌توانند مقادیری مانند ولتاژ، جریان و مقاومت را اندازه‌گیری کنند. مقادیر اندازه‌گیری شده بر روی یک صفحه نمایش دیجیتال نشان داده می‌شوند و به آسانی و مستقیماً حتی توسط کاربرانی که برای اولین بار استفاده می‌کنند، قابل خواندن هستند.

مولتی متر عقربه ای چیست؟
مولتی متر آنالوگ دستگاه ساده‌ای است که برای اندازه‌گیری ولتاژ، جریان و مقاومت استفاده می‌شود. در مولتی متر آنالوگ یک اشاره‌گر وجود دارد که به کمک میدان مغناطیسی ایجاد شده در اثر تغییر جریان الکتریکی حرکت می‌کند.

مولتی متر رومیزی چیست؟
مولتی متر‌های رومیزی، حساسیت بسیار بالاتری نسبت به مولتی متر‌های دستی دارند. مولتیمتر رومیزی اغلب برای آزمایش خودکار استفاده می‌شوند و به رابطی نیاز دارند که رایانه را قادر می‌سازد مولتیمتر را کنترل کند و داده‌ها را ارسال و دریافت کند.

مولتی متر قلمی چیست؟
مولتی متر قلمی هم نوعی مولتی متر دیجیتال با کارائی کمتر ولی با سهولت استفاده در صنعت برق ساختمان و الکتروتکنیک می‌باشد. به گونه‌ای که صرفاً یک پراب و نوک فلزی دیگر پراب بر روی سر نمایشگر مولتی متر تعبیه شده است.

مولتیمتر جیبی چیست؟
مولتیمتر‌های جیبی ماهیت همراهی همیشگی تکنسین و مهندسین برق را دارد که همه کمیت‌های قابل اندازه‌گیری در بازه‌های محدود‌تر با پراب‌های سرخود را فراهم آورده است.

دسته‌بندی