09103021500

ترموویژن

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

ترموویژن

دوربین تصویر بردار حرارتی | ترموویژن چیست ؟

دوربین حرارتی با استفاده از تشعشعات فروسرخ ساطع شده از جسم در فرآیندی که تصویربرداری حرارتی نامیده می شود، از یک جسم عکس گرفته و تصویر حرارتی ایجاد می کند.

 

نحوه عملکرد تصویربرداری حرارتی اینگونه است که :

 همه اشیا انرژی مادون قرمز (گرما) را به عنوان تابعی از دمای خود ساطع می کنند. انرژی مادون قرمز ساطع شده توسط یک جسم به عنوان امضای گرمایی آن شناخته می شود. به طور کلی، هرچه یک جسم گرمتر باشد، تشعشعات بیشتری از خود ساطع می کند. تصویرگر حرارتی (همچنین به عنوان دوربین حرارتی شناخته می شود) اساساً یک سنسور حرارتی است که قادر به تشخیص تفاوت های کوچک در دما است.

این دستگاه تشعشعات مادون قرمز را از اجسام موجود در صحنه جمع آوری می کند و بر اساس اطلاعات مربوط به تفاوت دما، تصویر الکترونیکی ایجاد می کند. از آنجایی که اجسام به ندرت دقیقاً با سایر اجسام اطراف خود درجه حرارت دارند، یک دوربین حرارتی می تواند آنها را تشخیص دهد و در یک تصویر حرارتی متمایز ظاهر می شوند.

تصاویر حرارتی معمولاً دارای مقیاس خاکستری هستند: اجسام سیاه سرد هستند، اجسام سفید داغ هستند و عمق خاکستری نشان دهنده تغییرات بین این دو است. با این حال، برخی از دوربین‌های حرارتی، رنگی را به تصاویر اضافه می‌کنند تا به کاربران کمک کنند اشیا را در دماهای مختلف شناسایی کنند.

تصویربرداری حرارتی روشی برای بهبود دید اجسام در یک محیط تاریک با تشخیص تابش مادون قرمز اجسام و ایجاد تصویری بر اساس آن اطلاعات است. تصویربرداری حرارتی، نور نزدیک به مادون قرمز، تصویربرداری در نور کم و سه فناوری دید در شب پرکاربرد هستند.

دسته‌بندی