09103021500


دما و رطوبت سنج

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

دما و رطوبت سنج

تجهیزات اندازه‌گیری دما و رطوبت در این دسته‌بندی از فروشگاه تجهیزات اندازه‌گیری مولتیکو قرار گرفته است که مختصراً در ادامه توضیح داده‌ایم:


ترموویژن ( دوربین تصویر بردار حرارتی ) چیست؟
دوربین حرارتی با استفاده از تشعشعات فروسرخ ساطع شده از جسم در فرآیندی که تصویربرداری حرارتی نامیده می‌شود، از یک جسم عکس گرفته و یک تصویر حرارتی بر مبنای دمای سطوح اجسام ایجاد می‌کند.


ترمومتر لیزری ( اینفرارد ترمومتر ) چیست؟
دماسنج‌های مادون قرمز (IR) به شما امکان می‌دهند دما را به سرعت، از راه دور و بدون لمس جسم هدف، دمای آن سطح را اندازه‌گیری کنید.


دماسنج ترموکوبل دار چیست؟
ترموکوپل وسیله‌ای (حسگر = سنسور) برای اندازه‌گیری دما است. این شامل دو سیم فلزی غیر مشابه است که به یکدیگر متصل شده‌اند تا یک اتصال را تشکیل دهند. هنگامی که اتصال گرم یا سرد می‌شود، ولتاژ کمی در مدار الکتریکی ترموکوپل تولید می‌شود که می‌تواند اندازه‌گیری شود و این مربوط به دما است.


WBGT متر (استرس سنج گرمائی ) چیست؟
دستگاه WBGT یک ابزار اندازه‌گیری است که از دمای محیط، رطوبت نسبی، باد و تابش خورشید از خورشید استفاده می‌کند تا معیاری را به دست آورد که می‌تواند برای نظارت بر شرایط محیطی در حین ورزش و کار مورد استفاده قرار گیرد.


دماسنج و رطوبت سنج ( محیطی / پرتابل ) چیست؟
هیدرومتر که متشکل از سنسور‌های دما و رطوبت هستند از پرکاربردترین سنسور‌های محیطی بشمار ‌می‌روند. هیدرومتر‌ها در مدل‌های پرتابل و ثابت (دیواری) وجود دارند. از این دستگاه برای اندازه‌گیری رطوبت واقعی هوا در هر نقطه یا هر مکان خاص استفاده می‌شود.


دیتالاگر دما، رطوبت، فشار محیط چیست؟
دیتالاگر‌های دما و رطوبت قادرند داده‌ها را در فواصل زمانی مشخص اندازه‌گیری کنند. سپس آن‌ها در یک حافظه داده یکپارچه ذخیره می‌شوند.


رطوبت سنج چوب، کاغذ، غلات، جامدات، مصالح چیست؟
رطوبت سنج‌ها از اصل مقاومت الکتریکی برای اندازه‌گیری‌رسانایی خاک استفاده می‌کنند. به زبان ساده - از آنجایی که آب جریان الکتریسیته را به خوبی هدایت می‌کند، رطوبت زیاد در خاک یا چوب و کاغذ با جریان‌های الکتریکی بالاتر اندازه‌گیری می‌شود، در حالی که جریان‌های الکتریکی کمتر نشان دهنده خاک خشک‌تر است.