09103021500

میگر / های پات

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

میگر / های پات

میگر چیست؟


تستر‌های عایق از یک شارژ DC با ولتاژ بالا و جریان کم برای اندازه‌گیری مقاومت در سیم‌ها و سیم‌پیچ‌های موتور استفاده می‌کنند تا نشت جریان و عایق معیوب یا آسیب‌دیده را شناسایی کنند که می‌تواند منجر به خطا‌های قوس الکتریکی، مدار‌های دمیده شده و خطر برق گرفتگی یا آتش‌سوزی شود. یک تستر عایق عملکرد اصلی اندازه‌گیری یک مگاهم متر را انجام می‌دهد - اندازه‌گیری مقادیر مقاومت بسیار بالا با ارسال یک سیگنال ولتاژ بالا به جسم مورد آزمایش - و اغلب کار‌های بیشتری انجام می‌دهد. معمولاً عملکرد‌های بیشتری از جمله آزمایش پیچیده‌تر و ثبت اندازه‌گیری‌ها را انجام می‌دهد.


تفاوت بین میگر و ارت تستر چیست؟


تستر مقاومت عایق برای آزمایش درجه عایق بین فاز، لایه و نقطه خنثی سیم و کابل است. هر چه مقدار تست بالاتر باشد، عملکرد عایق بهتر است. ولی تستر مقاومت زمین دستگاهی است که تشخیص می‌دهد آیا مقاومت زمین واجد شرایط است یا خیر.

چرا آزمایش تست عایق ضروری است؟
تمام هادی‌های برق دستگاه‌ها و تأسیسات الکتریکی باید عایق‌بندی شوند تا از خطرات شوک الکتریکی ناشی از تماس ناخواسته، خطرات آتش سوزی ناشی از اتصال کوتاه و آسیب تجهیزات جلوگیری شود.


دستگاه‌های پات HI-POT چیست؟


Hi-pot (یک راه کوتاه برای گفتن پتانسیل بالا یا ولتاژ بالا) اصطلاحی است که برای ابزار‌های تست ایمنی الکتریکی استفاده می‌شود که برای تأیید عایق الکتریکی در وسایل تکمیل شده، کابل‌ها یا سایر مجموعه‌های سیمی، برد‌های مدار چاپی، موتور‌های الکتریکی و ترانسفورماتور‌ها استفاده می‌شود. تست Hipot مخفف تست High Potential است که به عنوان تست مقاومت دی الکتریک نیز شناخته می‌شود. اساساً این آزمایشی است که ولتاژ بالا را روی دارایی‌ها اعمال می‌کند تا کفایت عایق الکتریکی را برای مقاومت در برابر ولتاژ‌های گذرا تعیین کند و مطمئن شود که عایق حاشیه‌ای نیست.


تست‌های پات در الکتروموتور چیست؟
‌های پات (یا آزمایش با پتانسیل بالا) یک آزمایش غیر مخرب است که نام‌های زیادی دارد: آزمایش اضافه ولتاژ، آزمایش شکست دی الکتریک، تست مقاومت دی الکتریک یا تست مقاومت عایق. تمام این تست‌ها برای اطمینان از اینکه عایق مورد استفاده در موتور‌های الکتریکی شما کار خود را انجام می‌دهد طراحی شده است.

تست‌های پات کابل چیست؟
تست‌های پات شامل اعمال اضافه ولتاژ به سیستم کابل برای مدت کوتاهی برای تأیید یکپارچگی دی الکتریک سیستم (کابل، اتصالات و پایانه‌ها) است. در بیشتر موارد، آزمایش‌های پات به عنوان آزمون قبولی/شکست یا رفتن/بدون رفتن استفاده می‌شود.

دسته‌بندی